Prohlášení

 

„To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu. Mravní bída je příčina, hospodářský úpadek je následek. V postavení, v němž se nacházíme, nepotřebujeme žádných geniálních obratů a kombinací. Potřebujeme mravní stanoviska k lidem, k práci a k veřejnému majetku.“

Tomáš Baťa, 1932

 

"To, že nejsou podmínky k lidové revoltě neznamená, že společnost nepotřebuje změnu. Plně v rukou občanů je očista politického života nejen od korupce, ale i nafoukanosti, sektářství a paranoie... I když si ODS a ČSSD uvědomují, že jsou v krizi, je velmi nepravděpodobné, že jsou schopny ji vyřešit. .. Potupný krach Věcí veřejných by neměl občany odradit od demokratických pokusů o změnu poměrů."

Martin Komárek DNES 30.5.2012

 

ZMĚNA 2012 - prohlášení

 

Naše země nevzkvétá. Korupce, dluhy, byrokracie a nefunkční stát každodenně otravují náš život. Zákony neplatí pro všechny stejně. Obyčejný člověk se nedovolá spravedlnosti. Kmotři si kupují beztrestnost. Stát neplní svoje povinnosti, je tunelován politiky a stranami řízenými z pozadí modrými a oranžovými kmotry. Reformy jsou nepromyšlené a nekvalitně připravené. Úspory jdou na úkor nejpotřebnějších. Pokračuje miliardové plýtvání při zadávání veřejných zakázek. V neustálých změnách zákonů se nikdo nevyzná. Denně se stydíme za politiky ve sněmovně (např. Kalousek, Bárta), na krajích (např. Rath, Palas, Vaňhová) i v obcích (např. Bém).

 

Všechny strany zklamaly, jsou pro KMOTRY

V roce 1989 bylo třeba rozbít kartel Národní fronty volbou Občanského fóra. V roce 2012 parlamentní strany poškozují naši zemi nejen na národní, ale i na krajské a komunální úrovni. Strany tzv. pravice jsou za osmnáct a tzv. levice bez dvou za dvacet. Velké strany nenabízí řešení, naopak jsou příčinou mnoha problému. Staré strany musí skončit nebo se zásadně změnit. Neformální koalice ČSSD a KSČM dostala náš kraj na první místo v zadluženosti. Při zpackaných konkurzech na ředitele škol bylo na mnoho let zmařena šance zlepšit školy, místo toho radní ČSSD dosadili na několik míst svoje kamarády. Exhejtman Rath píše zhrzené motáky z vazby a jeho kolegové se k němu nehlásí.ODS a TOP O9 zklamaly v roli opozice. Dejme strany, stranou!

 

Změna jsme MY!

V krajských volbách 2012 nabízíme ZMĚNU. Nejsme utopisté ani radikálové. Máme zkušenosti ze soukromé sféry, s prací pro veřejnost v neziskovém sektoru, v obcích a státní správě.Kandidátka Změna 2012 je platformou pro úspěšné spojení osobností, skupin a organizací ve Středočeském kraji ke společnému postupu pro úspěch v krajských volbách v říjnu 2012. Jsou nám sympatické mnohé názory a budeme spolupracovat s příznivci Vraťte nám stát, Nadačního fondu proti korupci, Veřejnosti proti korupci, ANO2011, zájmových a občanských sdružení, malými a lokálními stranami. 

 

Máme odvahu, rozhodnost a plán cesty

Středočeská kandidátka Změna 2012 nabízí voličům tým důvěryhodných, poctivých odborníků bez stranických knížek. Komunální volby 2010 vyhrály kandidátky postavené na osobnostech a podobných principech jako jsou naše, např. v Kolíně, Benešově, Kutné Hoře, Liberci, Karlových Varech, nebo Českých Budějovicích. Vyšlo to v říjnu 2010, vyjde to v říjnu  2012.

 

Místo kmotrům sloužíme poctivým lidem

Místo škrtů nabízíme solidaritu potřebným

Místo ideologie nabízíme hodnoty a morálku

Místo rathismu nabízíme spravedlivě fungující kraj

Místo arogance straníků nabízíme spolupráci odborníků
 

přípravný výbor:

MUDr. Tomáš Roith, MUDr. Karel Protiva, Mgr. Václav Procházka, Ph.D, Ing. Jakub Vaněk, Mgr. Milan Hamerský,